Warning: Undefined variable $styles_url in /data01/virt55131/domeenid/www.avatudkool.ee/htdocs/wp-content/themes/avatudkool/blog-page.php on line 14

Meie sinimustvalge galerii

Meie kallis Eesti sai juba 106-aastaseks! Selle puhul palusime meie kogukonnal saata meile sinimustvalgeid pilte. Täname osalejaid loova lähenemise eest!    

Loe edasi

Kas sa suudaks üle 500 päeva järjest keeleõppele pühenduda?

Me arutasime blogi meeskonnaga, kes kasutab Duolingot ja kes mitte. Tuli välja, et enamus meist, isegi juhendaja Olesja, kasutab seda. Siis tuli meil mõte küsida ka teistelt Avatud Kooli õpilastelt

Loe edasi

Õpilasparlamendi uus liige Johanna Joost soovib, et õpilaste ja parlamendi vahel oleks palju rohkem koostööd

Kooliblogi uuris värskelt valitud õpilasparlamendi liikme ja 8. klassi õpilase Johanna Joosti käest seda, millised valimislubadusi ta hakkab esimese asjana täitma.  Mida sa esimese asjana soovid parlamendis ette võtta? Algul

Loe edasi

Proovi perega lõbusat kingituste jagamise mängu!

Eelmisel aastal minu vanaema rääkis mulle ühest Hollandist pärit kingi jagamise mängust. Mäng käib nii, et kõik istuvad ringis ja ringi keskel on hunnik kinke. Mängus on üks täring ning

Loe edasi

Õpilasparlamendi uus liige Elsa Kinnas soovib mitmekesistada koolitoitu

Kooliblogi uuris värskelt valitud õpilasparlamendi liikme ja 6. klassi õpilase Elsa Kinnase käest seda, millised valimislubadusi ta hakkab esimese asjana täitma.  Vestlesid Lola Soomer, Emili Ahven ja Olesja Rotar Pildil:

Loe edasi

Mida kasulikku saab ühe aastaga ära teha? Vastab 2023. aasta õpilasparlamendi liige Jörk Lall

13. detsembril toimusid järjekordsed Avatud Kooli õpilasparlamendi valimised. Hääletada said kõik 2. kuni 8. klasside õpilased ja kandideerida kõik 4. kuni 8. klasside õpilased. Kokku anti 128 häält ning selle

Loe edasi

Кубик Рубика — новые челленджи и новые возможности

Если вы заглянете на третий этаж на перемене, то заметите, что многие мальчики из шестого класса собирают кубики Рубика. Моду на эту головоломку ввел еще в прошлом году ученик Mercurius

Loe edasi

Spordimees on õige mees!

Kooliblogi meeskond uuris Avatud Kooli õpilaste käest, mis trennides nad käivad. Vastuseid saime kokku 88 . Kolm kõige populaarsemat spordiala olid jalgpall (19 vastust), ujumine (15 vastust) ja tantsutrenn (12

Loe edasi

Hakkame santima!

Kadripäev on olnud eestlastele vana ja paljude traditsioonidega tähtpäev, mis tagas karjaõnne. Juba sada aastat on see ennekõike kadride ehk kadrisantide jooksmise aeg, kui maskeerutakse ja kogutakse head-paremat. Kadripäeva kombed

Loe edasi

Filmisoovitus:“Tähtsad ninad”

Autor: Lola Soomer See film räägib kahest sõbrast, Oliverist ja Sassist, kellel tuleb idee teha äri prillihoidjatest, mis on nina kujulised. Kuid kuna nad on alaealised, ei saa nad seda

Loe edasi

MEIL ON TEILE HIRMSAD UUDISED!

Autorid: Venuse ja Mercuriuse õpilased   Kana räägib inglise keeles Siin pildil te näete ühte kana, kes oskab inglise keelt. Tema esimesed sõnad olid: “Why so few?” Inimene kes andis

Loe edasi

Ангелика Мария Плооман: Iga keel on uus rikkus ja see arendab sinu aju

Учительница русского языка и литература Стефани решила побеседовать со своей коллегой Ангеликой Марией о том, как ей удалось так хорошо выучить русский язык. Вопросы составили ребята из шестого класса. Интервью

Loe edasi

Millist mängu mängivad Avatud Kooli robloxerid kõige rohkem?

Idee ja tekst: Tristan Kangur Wikipeedia kirjutab: “Roblox on veebimängude platvorm ja mängude loomise süsteem, mille on välja töötanud Roblox Corporation. See võimaldab kasutajatel programmeerida mänge ja mängida teiste kasutajate

Loe edasi

Kus asuvad kõige magusamad Halloweeni kohad?

🕷️ 4. ja 5. klassi õpilased jagavad oma eelmise aasta Halloweeni kogemusi — loe ja saa teada, mis rajoonides antakse kommidele lisaks taskuraha! 🎃 Emily Jürisson Eelmisel aastal käisin ma

Loe edasi

Mida koolivaheajal teha? Muidugi lugeda!

Meie viiendik ja kirglik lugeja Lola Soomer jagab oma lugemissoovitusi, et sul koolivaheajal igav ei hakkaks! Kõiki neid raamatuid leiab Tallinna Keskraamatukogust.   “Rahel, Anders ja ajaaugud”, Reeli Reinaus Hinnang:

Loe edasi

Massaažitoolid sööklasse?!

Meie koolis on uus toitlustaja. Uurisime, kuidas õpilased sellega rahul on. Vastasid 2. klassi õpilased Jöte ja Frida. Vestles Emily Jürisson Kas uus koolitoit on maitsvam kui eelmisel aastal? Jöte:

Loe edasi

Meie liikumisõpetaja Henri on jalgratta parkuuris Baltimaade parim

Selles postituses räägin teile Avatud Kooli õpetajast, kes tegeleb jalgratta parkuuriga ehk jalgrattatrialiga. See õpetaja on Henri Arukuusk, liikumise õpetaja. Jalgrattatrial on spordiala, mille eesmärk on sõita üle takistuste jalgu

Loe edasi

Õpilane, kes õpib korraga Eestis ja Belgias 

Anna Pajula on meie kooli viienda klassi õpilane, kes eelmisel sügisel kolis perega Brüsselisse. Brüssel asub Belgias, see on väga lähedal Prantsusmaale. Kas sa teadsid, et just Belgias leiutati friikartulid?

Loe edasi

Õpetajate päeval valitses vahva segadus

5. oktoobril oli õpetajate päev. Tunde andsid progümnaasiumi õpilased — valitses vahva segadus 😀 Küsisime erinevate õpilaste käest, kuidas neile noorte õpetajate tunnid meeldisid. Uurisime ka paari “õpetaja” arvamust. Pildid:

Loe edasi

Direktor Sandra Järve lugu: “Nimetan Avatud Kooli oma Südame Kooliks”

“Põhimõte, et erineva kultuurilise tausta ja emakeelega õpilased õpivad koos, ühes koolis ja ühes klassis, ühe õppekava alusel, on juba iseenesest see, mis minu jaoks väga oluline on!”

Loe edasi

Õpetaja Aamna lugu: “The students at Avatud Kool are a lively and curious bunch, always eager to learn and explore new ideas”

“I am thrilled to be teaching such a dynamic and engaged group of students. Their openness to learning and willingness to explore new ideas makes every day in the classroom a rewarding and exciting experience.”

Loe edasi

Õpetaja Kristine Tisleri lugu: “Imeline tunne on, kui oled saavutanud õpilasega nii sügava kontakti, et nad ka teismelisena ja ka väljaspool kooli tulevad sulle ikka ligi”

“Mulle väga meeldib, et kooli keskkonnas on võimalik kogeda erinevaid kultuure ja keeli ning tänu sellele laieneb kõikide asjaosaliste silmaring ja tolerantsus.”

Loe edasi

Raskide pere lugu: “Näeme rõõmuga, et kooli juhid on muutustele jätkuvalt avatud ning kool lähebki ajas järjest paremaks”

“Usun, et peame leidma hea tasakaalu uuenduste ning läbiproovitud meetodite vahel. Esimestel aastatel keskendusime ehk liigselt oma eesmärgiks võetud uuenduste elluviimisele ning seda stabiilsuse ja selguse hinnaga. Nüüd oleme nii mõneski asjas leidmas head tasakaalu.”

Loe edasi

Gudmundssonide pere lugu: “We want our kids to learn all the languages that are around us.”

“We have three languages (English, Russian and Icelandic) in our household and it’s not easy for him to pick them up. So we didn’t want to send him to a purely Estonian school as we felt it might be too much for him. This balance of Estonian and Russian classes puts everybody into equal positions and we feel he can have a more positive approach to learn the Estonian language.”

Loe edasi

Marii Karelli pere lugu: “Õppimine Avatud Koolis suurendab lastevahelist koostööd, mitte ei tekita konkurentsi.”

“Iga õpilane, kes soovib elus edukas olla, peaks meisterlikult oskama kolme K-d ehk kommunikatsiooni, koostööd ja kriitilist mõtlemist. Loodan endiselt, et selle kõige omandamiseks on parimaks paigaks just Avatud Kool.”

Loe edasi

Perekond Vähi lugu: “Ühtse kogukonnana on kõik võimalik.”

“Kõige inspireerivam on olnud õpetajana näha seda, kui toetav ja äge kollektiiv on AKis. Kunagi ei jää keegi oma muredega üksi; alati võid abi küsida ja alati ka aidatakse.”

Loe edasi

Perekond Mayeri lugu: “Näeme igal sammul, kuidas õpetajad, personal ja lapsevanemad teevad igakülgset koostööd, et luua õpilastele parim võimalik keskkond”

“Alguses oli eesti keele õpe muidugi raske, aga saime kiiresti aru, et niimoodi keelekümblusmeetodil keele õppimine tegelikult toimib ja tulemused on kiired. Sellepärast on meil suured ootused ja lootused ka vene keele osas, mida lapsed AKis nüüd samuti keelekümblusmeetodil omandavad.”

Loe edasi

Avatud Kooli 1. klassi õpilased tegid projektõppe raames annetuse lastekodule

Detsember on pühadekuu, mille veedame traditsiooniliselt perega. Pole juhus, et selle aasta detsember langes kokku 1. klassi projekti “Mina ja mu pere” lõppemisega. Projekti töökeeleks oli vene keel ning selle

Loe edasi

Õpetaja Yara Rakhmanava lugu: “Avatud Koolis käivad julged lapsed, kes pole kaotanud oma individuaalsust ega loovust.”

“Ilma kooliõpetaja elukutseta ei funktsioneeri ükski ühiskond. Kui kuulsin esimest korda Avatud Kooli kontseptsioonist ja väärtustest, sain kohe aru, et just see on minu jaoks see täpselt õige töökoht. Saatsin hetkegi kõhklemata teele oma CV ja sellest ajast peale pole oma valikut veel kordagi kahetsenud.”

Loe edasi

Carsonite pere lugu: “AKi õpetajad suudavad arvesse võtta, et iga õpilane õpib veidi erinevat moodi ning lisaks akadeemiliste teadmiste omandamisele vajavad arendamist ka laste sotsiaalsed oskused.”

“Kuuldes koolist, mis väärtustab eelkõige kaasaegseid õppemetoodikaid, vaimustusime nii ideest endast kui nendest inimestest, kes kooli loomisega tegelesid. Meie peret kõnetas väga ka asjaosaliste kirjedus sellest, kuidas kooli visiooni kohaselt õppimine käia võiks.”

Loe edasi

Ibruste pere lugu: “On tajutav, et lapsed on koolis motiveeritud õppima, õppimist peetakse lahedaks ja see ongi ehk selle kooli peamine tugevus.”

“Ülikooli õppejõududena näeme, kuidas üliõpilased hakkavad alles ülikoolis õppima laheduste leidmisele orienteeritud meeskonnatööd ning kui raskelt see siis kätte tuleb. Samas tuleb päriselus enamasti just meeskondades töötada ja Avatud Koolis hakatakse seda õppima kohe esimeses klassis. Seejuures on eriti tore, et õpitakse nii tulemusi esitlema, kui kriitiliselt tehtud vigu analüüsima.”

Loe edasi

Hunterite pere lugu: “Osalege loteriil ja võitke oma lastele ilus lapsepõlv! Laiendage oma lapse maailmapilti ning andke talle võimalus suhelda erinevate inimestega.”

“Otsisime Jasoniga lapsele kooli, kus ta saaks areneda rahulikult, pingevabalt ja omas tempos. Suured koolid, kus on palju rahvast, on tihtipeale ka väga närvilise õhkkonnaga nii lapsele kui tegelikult ka vanematele. Soovisime Naimale kindlasti midagi rahulikumat, midagi kammerlikumat.”

Loe edasi

Õpetaja Anneli Hallapi lugu: “Avatud Koolis käivad rõõmsameelsed ja särasilmsed lapsed.”

“Olin juba varem selle kooli taustast pisut üht-teist kuulnud, kui Rasmus Rask kooli loomise mõtet meedias tutvustas. Uurisin kooli kodulehte, lugesin väärtusi ja õpetamismeetodeid ja sain aru, et vot just selles koolis soovin ma õpetajana tööle hakata.”

Loe edasi

Ossinovskite pere lugu: “Soovime oma lapsed õppima panna just sellisesse kooli, mis kannab meie pere jaoks olulisi väärtusi ja toob kokku sarnaselt mõtlevad pered.”

“Kasvatame oma lapsi sünnist saati kakskeelsetena, mistõttu pakub Avatud Kool meie jaoks just seda õiget ja toetavat keskkonda. Oleme mõlemad lõpetanud Tallinna kesklinna “eliitkooli”, kus õppimise ja õpetamise üks läbivaid võtteid oli pähetuupimine ja kehtis range õpetaja-õpilane hierarhia.  Soovisime kindlasti oma lastele märksa elutervemat õpikeskkonda ja -kogemust.”

Loe edasi

Rotaride pere lugu: “Avatud Koolil on olemas nii keelekümblust ja sihtkeele omandamist soodustav keskkond kui postiivne, last julgustav õhkkond.”

“Arvan, et sihtkeele õppimisel on väga oluline, võib isegi öelda, et määrav roll last ümbritseval keskkonnal ja õhkkonnal. Laps ei tohiks kunagi karta esitada küsimusi, kui ta millestki aru ei saa. Avatud Koolil on olemas nii keelekümblust ja sihtkeele omandamist soodustav keskkond kui postiivne, last julgustav õhkkond.”

Loe edasi

Prakside pere lugu: “Oleme rõõmsad, et usaldasime tol suusareisil oma kõhutunnet ja Kaspar alustas kooliteed just Avatud Koolis.”

Saage palun tuttavaks, perekond Praks. Nende loost saame teada, miks maksab alati usaldada kõhutunnet, mis tabab sind kõige ootamatumal hetkel keset Lätimaad.

Loe edasi

Kortšaginite pere lugu: “Meie pere kogemusele tuginedes julgeme väita, et õppimine Avatud Koolis on stressivaba.”

Kuidas ja miks Anton koomiksikogusid ning Minecrafti käsiraamatuid eestikeelsete juturaamatute vastu välja vahetas, saad lugeda meie järgmisest kogukonnaloost. Saage tuttavaks, perekond Kortšagin.

Loe edasi

Celikute pere lugu: “Kahes keeles õppimise tõttu ei jää midagi omandamata ja pealegi õpetab selline mitmekultuuriline keskkond lapsele tolerantsust”

Saame tuttavaks Celikute perega. Nende loost saab muuhulgas teada, kuidas üks tüüpiline Türgi koolikogemus end Avatud Kooli omaga võrrelda laseb. Või siis ei lase.

Loe edasi

Julgete pere lugu: “Oleme väga seda usku, et lisaks raamatutarkusele on vaja õppida ka emotsionaalset intelligentsust, empaatiat, sotsiaalseid oskusi.”

Seekordne lugu algas 6 aastat tagasi Kalamaja päevadelt ning on nüüdseks Avatud Kooli hingekirja toonud vennad Julged.

Loe edasi

Sundjate pere lugu: “Avatud Kool on meie pere kool ja me päriselt arvame, et see sobib väga erinevatele lastele.”

Kas teadsid, kuidas on selles “süüdi” Ewert and The Two Dragons, et Peter Avatud Koolis Sundjate lastele nüüd inglise keelt õpetab?

Loe edasi