Õpetaja Yara Rakhmanava lugu: “Avatud Koolis käivad julged lapsed, kes pole kaotanud oma individuaalsust ega loovust.”

“Ilma kooliõpetaja elukutseta ei funktsioneeri ükski ühiskond. Kui kuulsin esimest korda Avatud Kooli kontseptsioonist ja väärtustest, sain kohe aru, et just see on minu jaoks see täpselt õige töökoht. Saatsin hetkegi kõhklemata teele oma CV ja sellest ajast peale pole oma valikut veel kordagi kahetsenud.”

Loe edasi

Carsonite pere lugu: “AKi õpetajad suudavad arvesse võtta, et iga õpilane õpib veidi erinevat moodi ning lisaks akadeemiliste teadmiste omandamisele vajavad arendamist ka laste sotsiaalsed oskused.”

“Kuuldes koolist, mis väärtustab eelkõige kaasaegseid õppemetoodikaid, vaimustusime nii ideest endast kui nendest inimestest, kes kooli loomisega tegelesid. Meie peret kõnetas väga ka asjaosaliste kirjedus sellest, kuidas kooli visiooni kohaselt õppimine käia võiks.”

Loe edasi

Ibruste pere lugu: “On tajutav, et lapsed on koolis motiveeritud õppima, õppimist peetakse lahedaks ja see ongi ehk selle kooli peamine tugevus.”

“Ülikooli õppejõududena näeme, kuidas üliõpilased hakkavad alles ülikoolis õppima laheduste leidmisele orienteeritud meeskonnatööd ning kui raskelt see siis kätte tuleb. Samas tuleb päriselus enamasti just meeskondades töötada ja Avatud Koolis hakatakse seda õppima kohe esimeses klassis. Seejuures on eriti tore, et õpitakse nii tulemusi esitlema, kui kriitiliselt tehtud vigu analüüsima.”

Loe edasi

Hunterite pere lugu: “Osalege loteriil ja võitke oma lastele ilus lapsepõlv! Laiendage oma lapse maailmapilti ning andke talle võimalus suhelda erinevate inimestega.”

“Otsisime Jasoniga lapsele kooli, kus ta saaks areneda rahulikult, pingevabalt ja omas tempos. Suured koolid, kus on palju rahvast, on tihtipeale ka väga närvilise õhkkonnaga nii lapsele kui tegelikult ka vanematele. Soovisime Naimale kindlasti midagi rahulikumat, midagi kammerlikumat.”

Loe edasi

Õpetaja Anneli Hallapi lugu: “Avatud Koolis käivad rõõmsameelsed ja särasilmsed lapsed.”

“Olin juba varem selle kooli taustast pisut üht-teist kuulnud, kui Rasmus Rask kooli loomise mõtet meedias tutvustas. Uurisin kooli kodulehte, lugesin väärtusi ja õpetamismeetodeid ja sain aru, et vot just selles koolis soovin ma õpetajana tööle hakata.”

Loe edasi

Ossinovskite pere lugu: “Soovime oma lapsed õppima panna just sellisesse kooli, mis kannab meie pere jaoks olulisi väärtusi ja toob kokku sarnaselt mõtlevad pered.”

“Kasvatame oma lapsi sünnist saati kakskeelsetena, mistõttu pakub Avatud Kool meie jaoks just seda õiget ja toetavat keskkonda. Oleme mõlemad lõpetanud Tallinna kesklinna “eliitkooli”, kus õppimise ja õpetamise üks läbivaid võtteid oli pähetuupimine ja kehtis range õpetaja-õpilane hierarhia.  Soovisime kindlasti oma lastele märksa elutervemat õpikeskkonda ja -kogemust.”

Loe edasi

Rotaride pere lugu: “Avatud Koolil on olemas nii keelekümblust ja sihtkeele omandamist soodustav keskkond kui postiivne, last julgustav õhkkond.”

“Arvan, et sihtkeele õppimisel on väga oluline, võib isegi öelda, et määrav roll last ümbritseval keskkonnal ja õhkkonnal. Laps ei tohiks kunagi karta esitada küsimusi, kui ta millestki aru ei saa. Avatud Koolil on olemas nii keelekümblust ja sihtkeele omandamist soodustav keskkond kui postiivne, last julgustav õhkkond.”

Loe edasi

Prakside pere lugu: “Oleme rõõmsad, et usaldasime tol suusareisil oma kõhutunnet ja Kaspar alustas kooliteed just Avatud Koolis.”

Saage palun tuttavaks, perekond Praks. Nende loost saame teada, miks maksab alati usaldada kõhutunnet, mis tabab sind kõige ootamatumal hetkel keset Lätimaad.

Loe edasi

Kortšaginite pere lugu: “Meie pere kogemusele tuginedes julgeme väita, et õppimine Avatud Koolis on stressivaba.”

Kuidas ja miks Anton koomiksikogusid ning Minecrafti käsiraamatuid eestikeelsete juturaamatute vastu välja vahetas, saad lugeda meie järgmisest kogukonnaloost. Saage tuttavaks, perekond Kortšagin.

Loe edasi

Celikute pere lugu: “Kahes keeles õppimise tõttu ei jää midagi omandamata ja pealegi õpetab selline mitmekultuuriline keskkond lapsele tolerantsust”

Saame tuttavaks Celikute perega. Nende loost saab muuhulgas teada, kuidas üks tüüpiline Türgi koolikogemus end Avatud Kooli omaga võrrelda laseb. Või siis ei lase.

Loe edasi

Julgete pere lugu: “Oleme väga seda usku, et lisaks raamatutarkusele on vaja õppida ka emotsionaalset intelligentsust, empaatiat, sotsiaalseid oskusi.”

Seekordne lugu algas 6 aastat tagasi Kalamaja päevadelt ning on nüüdseks Avatud Kooli hingekirja toonud vennad Julged.

Loe edasi

Sundjate pere lugu: “Avatud Kool on meie pere kool ja me päriselt arvame, et see sobib väga erinevatele lastele.”

Kas teadsid, kuidas on selles “süüdi” Ewert and The Two Dragons, et Peter Avatud Koolis Sundjate lastele nüüd inglise keelt õpetab?