Koolivormi juhend

• pikkade varrukatega pluus
  • pihikseelik
  • pusa

NB! Koolivormi elemente saab näha ja proovida Norrisoni salongis aadressil Telliskivi 60/2 i-hoone, Tallinn. Salong on avatud E-R kell 10.00 – 18.30 ja L kell 11.00 – 15.00.

Koolivormi kandmise eesmärk

• Tugevdada õpilaste ühtekuuluvustunnet.
  • Tugevdada igas õpilases austust oma kooli ja kogukonna vastu.
  • Suurendada kooli nähtavust kogukonnas/ühiskonnas.
  • Õppida riietuma sotsiaalset konteksti arvestavalt.

Koolivormi kandmise kord igapäevaselt (1.-6. klass)

1. Igapäevaselt on kohustuslik kanda koolivärvides (valge, roosa, sinine) polosärki, pluusi või triiksärki.
  2. Pluusi peal kantakse kooli sümboolikaga kadrigani, vesti, pusa või muud viisakat ning akadeemilist riietust. Palava ilmaga on lubatud koolimajas olla ka ilma pusa, kampsuni või vestita.
  3. Lisaks kannavad õpilased ühevärvilisi pikki pükse, seelikut, kleiti või koolivormi pihikseelikut. Toonid võiksid olla tagasihoidlikud ja/või tumedad – must, sinine, hall, pruun, tumeroheline. Lubatud on kanda ka teistes koolivärvides pükse, seelikut, kleiti.

Koolivormi kandmise kord igapäevaselt (7.-9. klass)

Avatud Kooli progümnaasiumis kantakse igapäevaselt akadeemiliselt viisakat riietust, eesmärgiga õppida sotsiaalset konteksti arvestavat riietumist. Seejuures on isikupära rõhutamine lubatud. Akadeemiliselt viisaka riietuse puhul on sõlmitud järgmised kokkulepped:

1. Kapuutsiga pusasid ja dressipükse kantakse vaid spordiüritustel.
  2. Koolis ei kanta ebasobivate kirjade/piltidega riideid.
  3. Koolis ei kanta ebasobivalt paljastavaid, lõhkiseid või määrdunud riideid.
  4. Siseruumides ei kanta mütsi.

Koolivormi kandmise kord pidulikel* puhkudel

1. Pidulikel üritustel on kõigil kohustuslik kanda viisakat koolivormi, mille alla kuuluvad valge triiksärk, tumedad püksid või seelik/kooli sümboolikaga pihikseelik, ühevärviline pidulik kleit ja kingi.
  2. Peal kannab Avatud Kooli õpilane kooli sümboolikaga vesti või kardigani.

* Avatud Kooli pidulikud sündmused on näiteks  õppeaasta ava- ja lõpuaktus, Eesti vabariigi aastapäeva aktus, kontserdid jms. Piduliku sündmuse eel teavitatakse õpilasi piduliku koolivormi kandmise vajadusest.

Kooli esindamine

Kooli esindades väljaspool koolimaja kannavad õpilased koolivormi, täpsed juhised osalevatele õpilastele annab õpetaja/juhendaja.

Avatud Kooli koolivormi tellimine

Koolivormi ettetellimise keskkond

Koolivormi saab tellida 2 korda aastas ettetellimise keskkonnast.

Soovitame teha tellimused eelkõige ettetellimiskeskkonnast, sest siis on kindel, et saad soovitud tooted soovitud suuruses ning värvis.

• Koolivormi ettetellimiskeskkonna kevadine tellimuste esitamise periood on 01.05-25.06 ja kõik tellimused saab kätte pakiautomaadist alates 20.08. Tee ettetellimus SIIN!

NB! 1.klassi astuvate laste koolimütsid tellib lapsevanem, aga need saadetakse otse kooli ja antakse lapsele üle 1. septembril.

• Sügisene ettetellimuste esitamise periood on 01.09-24.09 ja tooted saab kätte pakiautomaadist alates 10.11. Tee ettetellimus SIIN!

Koolivormi tellimine e-poest

Aastaringselt saab varusid täiendada Avatud Kooli E-POEST.

Siis saadetakse teie tellimus teile 3-5 tööpäeva jooksul valitud pakiautomaati. Küll aga ei ole e-poes alati saadaval kõiki suuruseid ning aastaringselt ei saa tellida triiksärke (need on tellitavad vaid ettetellimise perioodil).

Lisainfo tellimuste kohta

Lisainfo saamiseks pöörduge koolivormi tootja Norrisoni poole aadressil info@norrison.ee.

Koolivormi rõivaste suurusi on võimalik proovida alates  Norrison OÜ salong-kaupluses aadressil Telliskivi 60/2, D-korpus, I-hoone. E-R kell 10.00 – 18.00 ja L kell 11.00 – 15.00.

Kasutatud koolivormi ost-müük

Lapsevanemad loonud ka FB-grupi, kust saab osta ja müüja kantud koolivormi elemente: ak koolivormi ost-müük / покупка и продажа школьной формы oткрытой школы

Koolivorm