Mida laps kooliks vajab?

• täidetud pinal – Kõigil lastel peaks olema pinalis kaks harilikku pliiatsit (keskmise pehmusega ja esimese klassi lastele soovitatavalt kolmnurkse kujuga), suurem kustutuskumm, mida on lapsel kergem hoida, joonlaud (20cm), kuus värvipliiatsit (roheline, punane, sinine, kollane + kaks lisavärvi) ning kogumistopsiga pliiatsiteritaja. Lapsel peaks olema ka 2 liimipulka (üks on tagavaraks) ning isiklikud käärid. Teise ja kolmanda klassi lapsed vajavad lisaks kahte sinist tindipliiatsit.
  • vihikud –  saab osta/tellida koolist. Igal 1. klassi lapsel on vaja kooli alguseks 4 vihikut. Need peavad olema A4 formaadis ja klambriga köidetud (NB! mitte spiraalköites). Lapsed vajavad kolme joonelist (laia joonega) ja ühte ruudulist (esimeses klassis 7×7 ruut ja alates teisest klassist 5×5 ruut) kaustikut.
  • päevik – igal õpilasel on Avatud Kooli päevik.
  • koolikott – Püüame vältida kooli ja kodu vahel suure koguse õppematerjalide transportimist, mistõttu suurt ranitsat lapsele vaja ei ole. Kui soovite lapsele kindlasti koolikotti osta, siis soovitame pigem pehmet ja kerget tekstiilist seljakotti, millega on hea näiteks vajalikke trenniasju või vajadusel ka spordiriideid kanda. Kehalise kasvatuse riided saab laps jätta kooli ka oma nagisse rippuma.

NB! Kunstitarbed ja -paberid ostame kõigile õpilastele ise kooli poolt ja kasutame neid kollektiivselt jagades.

• sisejalanõud – Soovitame valida lapsele lahtised (hingavad) jalatsid, mis seisaksid kindlalt jalas ja oleksid heleda tallaga (et tald ei hakkaks määrima põrandaid).
  • riidest kott vahetusjalatsitele – Garderoobi nagisse jalatsite riputamiseks, et koristaja saaks päeva lõpus põrandaid koristada.
  • spordirõivad – Liikumise sisetundideks vajavad lapsed T-särki, retuuse või lühikesi pükse ning jalga võimlemissusse. Kevadisteks ning sügisesteks õuetundideks on vaja lisaks pikki dresse ja tosse. Talvisteks õuetundideks palume varuda vahetusriided ning talvesaapad, mis kannatavad õues müttamist.
  • õueriided – Lapsed vajavad ilmastikukindlaid õueriideid nii sügiseks-kevadeks kui talveks, samuti häid vettpidavaid jalanõusid, kuna lapsed hakkavad käima õues läbi aastaaja ja iga ilmaga. Värskes õhus sobivas varustuses viibimine aitab kaasa nende tervisele, lisab jaksu koolis pingutada ja hoiab tähelepanu hiljem klassiruumis kenasti õppimise juures.
  • koolivormi vesti või kardigani juurde sobivad rõivaesemed – Koolitundides palume kanda tumedaid pükse (hall, must, tumesinine, lubatud on ka tumedad teksad), tüdrukutel soovi korral tumedat seelikut ja sukkpükse. Vesti või kardigani alla käib igapäevane polosärk, mis võib olla nii pikkade kui lühikeste varrukatega. Pidulikul päeval kantakse vesti või kardigani all valget triiksärki.