Meie Avatud Koolis usume, et projektipõhine õppimine aitab luua hoolivaid ja aktiivseid kodanikke, kellest kasvavad tulevased ühiskonna edendajad. Inimesed, kes tahavad kogukonda panustada ja julgevad unistada suurelt.
Projektõpe on aktiivõppe vorm, kus uute teadmiste omandamine toimub läbi unikaalsete projektide loomise. Projektõpe keskendub ühele kindlale küsimusele või probleemile, millele leitakse lahendus läbi uurimusprotsessi. Olulised aspektid projektõppe puhul on kogukonna kaasamine, õpilaste autonoomsus ja päriselulisus.
Mida ütlevad uuringud projektõppe kohta:
Me soovime oma kogemust projektõppega jagada teiste koolide ja kogukondadega. Alt leiad huvitavat lisalugemist, projekte ja õppematerjale. Projektõppe piloteerimist ja õppematerjalide loomist Avatud Koolis toetas Kodanikuühiskonna Sihtkapital.
2017-2018 õppeaasta projektid
1 klass
2 klass
Projektõpet saab rakendada väga erinevalt-ta võib olla osa iganädalasest rutiinist, kus ta on selgelt välja toodud tunniplaanis või rakendada seda meetodit projektõppe nädala raames. Järgnevalt mõned soovitused mida analüüsida enne projektõppega alustamist.
Materjalid: Projekti alus, õpidisaini analüüs, projekti analüüs , tunnivaatlusleht
Projektõppe tund annab õpetajale rohkem vabadust käsitleda päevakajalisi teemasid, pidades silmas õpilasi, nende huvisid ja klassi dünaamikat. Projektõppe tunni ettevalmistus nõuab esialgu kindlasti rohkem ressurssi kui traditsiooniline ainetund. Järgnevalt mõned soovitused Avatud Kooli õpetajatelt.
Õppematerjalid: Projektõppe etapid , projekti planeerimise alus, projektõppe tööriistakast , hindamine ja refleksioon, eneseanalüüs