Õppekorraldus

Esimeses kahes klassis toimub õpe eesti ja vene keeles enam-vähem võrdses mahus. Inglise keelt hakatakse õppima alates 2. klassist umbes üks tund nädalas. Järgmistes klassides hakkab inglise ja eesti keele maht suurenema. Kogu põhikooli peale toimub õpe 60% eesti keeles, 25% vene keeles ja 15% inglise keeles.

Keelte õppimine toimub keelekümbluse ning lõimitud aine- ja keeleõppe põhimõtete järgi, mille kohaselt omandavad lapsed keele ja ainesisu korraga. Iga õpetaja räägib vaid oma emakeeles ning ei vaheta keelt ega tõlgi. Lastele on abiks see, et õpetaja kasutab palju näitlike materjale, läbimõeldud sõnavara ja mõistmist toetavaid aktiivõppemeetodeid.

Õppepäev algab kl 9 ja sisaldab lisaks tundidele ja projektõppele ka iga päev palju õues olemist, liikumist ja muusikat, sotsiaal-emotsionaalsete oskuste omandamist ning individuaalset abi vastavalt lapse vajadustele. Koolipäev kestab kuni kl 14.00, millele järgneb pikapäevarühm ja huviringid.

Ühes klassis on korraga kaks õpetajat ja maksimaalselt 30 õpilast. Lisaks klassiõpetajatele ja abiõpetajatele töötavad koolis ka aineõpetajad, eripedagoog, psühholoog, haridustehnoloog, kooliõde ja kooli juhtkond. Lisaks kaasame kooli töösse palju väliseid eksperte ja külalisõpetajaid.

Loe lisaks:
Avatud Kooli õppekorraldus
Kooli ja pere koostöövõimalused

Koolivaheajad on määratud Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt ja need on õppeaasta kaupa leitavad SIIT.

 

 

 

Koolivorm

Igapäevane koolivorm:

Kohtuslik element kooli sümboolikaga vest või kardigan on lapsel koolis seljas iga päev. Palava ilmaga on lubatud koolimajas olla ka ilma kampsuni või vestita, aga vorm peab olema koolis kaasas.
Vesti või kardigani all võib kanda lühikese või pika varrukaga polosärki või pluusi. Vormiga sobivad värvitoonid särgile on valge, sinine, heleroosa, must, hall.
Kampsuni ja vestiga koos kannavad õpilased tumedat tooni pikkipükse või seelikut. Toonid võiks olla tumedad – must, sinine, hall, pruun, tumeroheline. Lühikesed püksid ei ole akadeemilisse olukorda sobiv riietus ja neid me koolis ei kanna.

Pidulik koolivorm:

Kohtuslik element vest või kardigan.
Valge triiksärk
Tumedat värvi püksid või seelik.