Avatud Kooli Muusikakool sündis soovist pakkuda nii õpilastele kui ka nende vanematele professionaalset muusikaõpet. Muusikakoolis on võimalik õppida klaverit, kitarri, basskitarri, akordioni, saksofoni, trumme ja laulmist.
Eelkooliealised lapsed, kes veel ei tea, millist instrumenti nad sooviksid tulevikus õppima hakata – teid oodame eelõppe tundidesse! Seal teeme tutvust erinevate pillidega ja toimub üldise musikaalsuse arendamine.
Lisaks pilliõppele on võimalus toetada lapse muusikalist arengut noodiõppe (solfedžo) ja koosmänguga (bänditund).
Ootame kõiki muusikahuvilisi lapsi registreeruma Avatud Kooli Muusikakooli!
(5 – 7 a) 1 x 60 min nädalas, kuutasu 50 eurot, grupis 5 – 10 last
Eelõpe on mõeldud 5-7aastastele lastele, kes tahaksid teha tutvust muusikamaailmaga.
Tundides toimub muusikaline algõpe, rütmitunde arendamine ja tutvumine erinevate instrumentidega.
(1. – 4. klass ) 1 x 60 min nädalas, kuutasu 50 eurot, grupis 5 – 10 last
Lauluringis toimub vokaalõpe grupis. Tegeletakse esmase vokaalõppega, individuaalse lauluoskuse arendamise ja lauluõppega rühmas.
(5. – 7. klass), 1 x 60 min nädalas, kuutasu 50 eurot, grupis 5 – 10 last
Vokaalansamblis toimub lauluõpe grupis. Lisaks hääleseadele ja soololaulule tegeletakse ka mitmehäälse laulmisega vokaalansamblis.
täispakett, kuutasu 145 eurot
Eriala 2 x 30 min nädalas grupis (2 last)
Bänd 60 min nädalas (rühmatund)
Solfedžo 45 min nädalas (rühmatund)
täispakett kuutasu 205 eurot
Eriala 2 x 30 min nädalas (indviduaalõpe)
Bänd 60 min nädalas (rühmatund)
Solfedžo 45 min nädalas (rühmatund)
kuutasu 90 eurot
Eriala 2 x 30 min nädalas grupis (2 last)
kuutasu 150 eurot
Eriala 2 x 30 min nädalas (individuaaltund)
kuutasu 150 eurot
Eriala 1x 60 min nädalas (individuaaltund)
Vabade kohtade olemasolul saab muusikakooliga liituda kogu õppeaasta jooksul.
Õppida saavad kõik vastavalt saadetud sooviavaldusele. Õppelepingud, tunniplaan ja õppetööinfo saabub lapsevanemale pärast registreerimist.
Paketi valimiseks ja muusikakooliga liitumiseks täitke palun ankeet siin lingil
Lisainfo korral kirjutage muusikakooli juhatajale katre.korts@avatudkool.ee
Muusikakoolil on tegevusluba. Õppetasu saab näidata lapsevanem või täiskasvanu tuludeklaratsioonis koolituskuludena, millest tagastatakse summa vastavalt kehtivale tulumaksule.
Klaver ja klaver grupiõppes, muusikakooli juhataja
Katre Kõrts on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klaveriõpetaja ja
klaverisaatja eriala 1995. aastal, sama eriala lõpetanud ka cum laude H. Elleri
nim Tartu Muusikakoolis 1991. 1997-2002 töötas teatris Vanemuine ooperi-, opereti- ja
muusikalikontsertmeistrina ning Eesti Muusikaakadeemia Tartu filiaalis
üldklaveri lektorina. Erialaselt täiendanud end korduvalt Itaalias ja õppinud
2001-2002 Latina Konservatooriumis ooperikontsertmeistri erialal.
Töötanud 1991-1997 klaveriõpetajana Keila Muusikakoolis, 2007-2012 Rocca al
Mare Muusikakoolis ja Arsise Kellade Koolis. 2007-2015 töötas Gustav Adolfi
Muusikakoolis klaveriõpetajana, tegev- ja õppejuhina 2012-2015. Aastatel 2007-
2019 töötas Tallinna Ülikoolis klaveriõpetuse lektorina. Muusikalikooli looja, direktor ja klaveriõpetaja aastast 2016. Alates 2012. aasta suvest korraldab ja viib läbi Rannapungerja Muusikalaagreid.
Trummid, eelõpe, muusikakooli arendusjuht
Ahto Abner õppis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia džässmuusika osakonnas
löökpille. On muusika õpetamise ning muusikahariduse edendamisega tegelenud alates
2002. aastast. Alustas löökpilli eratundidega, hiljem töötas rütmika, ansambli- ja
löökpilliõpetajana Saue Muusikakoolis ning Gustav Adolfi Muusikakoolis.
Aastatel 2015-2019 tegutses löökpilliõpetaja ning rütmimuusika eriala juhina Tartu
Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias. On läbi viinud mitmeid töötubasid, mis
puudutavad rütmigrupi tööd, ansamblitööd ning löökpillipõhist muusikaväljendust.
Muusikuna tegutsenud peamiselt jazzmuusikuna, jätkuv koostöö Oleg Pissarenko,
MiaMee, Kadri Voorandi, Liisi Koiksoni, Sofia Rubina, Hedvig Hansoni ja paljude
teistega. Alates 2012. a suvest korraldab ja viib läbi Rannapungerja Muusikalaagreid.
Basskitarr ja bänditund
Raimond Mägi kutsumuseks on basskitrarr, kontrabass ning elektroonika erinevate sämplerite, süntesaarorite, eurorack’ide ja efektipedaalidega. Ta on muusikaga tegelenud ligikaudu 15 aastat. Raimondi põhiliseks muusika viljelemise ajendiks õpingute alguses oli huvi roki, bluusi, funk– ja metalmuusika vastu. Nimetatud stiilide suhtes on tema arvates kohustuslik teatud koguse energilise intensiivsuse tootmine, et muusika kandma hakkaks. Muusikahuvi päädis kümne aasta akadeemilise haridusega ja improvisatsioonilise muusika õpingutega. Praegu tegeleb Raimond põhiliselt jazzmuusika ja helidisainiga, aastatega on temas tekkinud eriline kirg ka muusika komponeerimise vastu. Ta hindab muusikas eelkõige spontaansust, ausust ja transtsendentaalse elemendi olemasolu.
Tema muusikalised eeskujud on Anders Jormin, Taavo Remmel, Hadrien Feraud, Jojo Mayer, John Coltrane, Christian Mcbride, Miles Davis, Johnny Hodges, Sharay Reed, Christian Sands ja King Crimson.
Klaver
Lõpetasin Eesti Muusikaakadeemiat 2005 aastal pedagoogika ja klaverisaatja erialal. Töötasin muusikakoolides nii Eestis, kui ka Norras. Osalesin klaverisaatjana kontserditel ja rahvusvahelistel festivalidel, konkurssidel. Norras andsin palju klassikalise muusika solokontserte. Kuna ise olen suur klaverimängu fänn, siis minu põhiline eesmärk äratada lapses armastus muusika ja pilli vastu.
Kitarr
“Kitarri olen mänginud üle poole oma elust. Minu muusikaarmastus algas 70ndate rokiga ja sõpradega kokku pandud bändist Tuli. Käisime viie aasta jooksul Tulega palju esinemas ja andsime isegi välja paar oma lugu. Selle ajaga sai mulle selgeks, et tahan ka oma tulevikku kitarrimänguga siduda ning läksin Tartusse H. Elleri muusikakooli rütmimuusika kitarri õppima, mille lõpetasin 2019. aastal. Praegu õpin EMTAs jazz-kitarri, mille kõrvalt teen folkmuusika ansamblit Pärlin, kaitseväe orkestri ajast alguse saanud koosseisu Sambel ja muid erinevaid projekte.”
Akordion
“Valisin akordioni 8- aastasena. Nüüdseks olen omandanud akordioniõpetaja kutset Eesti Muusika- ja teatriakadeemias. Akordionistina olen mänginud erinevates ansamblites eristiilides muusikat. Akordioniõpetajana töötasin Laulasmaa koolis, Kullo huvikeskuses, töötan praegu Saue Muusikakoolis. Õpilasteks on olnud 4-aastasest kuni täiskasvanuteni. Olen veendunud, et piisava püüdmisega saab oma eesmärgid saavutada, akordioniõppes on see regulaarne pillimäng. Endale pilli hankimine teeb ka rõõmu, eriti kui oskad pilli helisema panna. On tähtis ka leida endale hea õpetaja, keda austad ja kes on sulle eeskujuks.”
Klaver
Elina Tšertšel on Tartu Heino Elleri nim. Muusikakooli vilistlane. 2018. aastal astus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse prof Peep Lassmanni klaveriklassi ning 2021. aastal omandas bakalaureusekraadi. Hetkel jätkab Elina õpinguid EMTA magistrantuuris saateklassi erialal prof Helin Kapteni juures. Lisaks klaverile õpib ta ka klavessiini ning võtab basso continuo tunde Imbi Tarumi juures.
Õpingute ajal on palju mänginud erinevates koosseisudes ja osalenud kammeransamblite festivalidel: FEsTaRi, In Corpore. Elina on esinenud Tartu H. Elleri Muusikakooli sümfooniaorkestri ees ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias koos barokkansambliga. Praegu töötab ta veel mitmetele lauljatele kontsertmeistrina ja teeb koostööd erinevate artistidega.
Klaveriõpetamisega Elina tegeleb juba üle viie aasta. Ta on väga sõbralik, rõõmsameelne ja armastab lapsi. Klaveritunnis keskendub ta põhiliselt helivärvide otsimisele ning meeleolu kujundamisele. Tema arvates pillimängu õpetamine peaks olema lõbus ja positiivne, sest huvitav õppetund on kogu kunst.
Saksofon
Alustasin muusika õpinguid Põltsamaa Lastemuusikakoolis akordioni erialal. 1998-2001 õppisin G. Otsa nim. muusikakoolis saksofoni erialal. 2005. aastal lõpetasin Eesti Muusika- jaTeatriakadeemia klassikalise saksofoni erialal Olavi Kasemaa saksofoni klassis. 2005-2007 õppisin Soomes jazzmuusikat Helsingi Stadia Pop Jazz Konservatooriumis.
Aastast 2007 töötan Tallinna Politseiorkestris kontsertmeistrina. Muusika õpetajana omantöökogemust aastast 2004 olles siis õpetajaks Viimsi Lastemuusikakoolis. Aastast 2015 töötan Rae Huvialakoolis saksofoni õpetajana.