Mida kasulikku saab ühe aastaga ära teha? Vastab 2023. aasta õpilasparlamendi liige Jörk Lall

13. detsembril toimusid järjekordsed Avatud Kooli õpilasparlamendi valimised. Hääletada said kõik 2. kuni 8. klasside õpilased ja kandideerida kõik 4. kuni 8. klasside õpilased. Kokku anti 128 häält ning selle tulemusena on alates 2024. aastast meie õpilasparlamendis järgmised liikmed: Emily Jürisson (5. klass, Sirius), Elsa Kinnas (6. klass, Venus), Lee Tikkerbär (6. klass , Venus), Daniel Habarov (7. klass, Uranium) ja Johanna Joost (8. klass, Titanium).

Enne valimisi küsisime me 2023. aasta parlamendiliikme Jörk Lalli käest, miks ta seekord ei kandideeri ja mida kasulikku saab ühe aastaga ära teha.

Jörgiga vestlesid Emily Jürisson ja Lola Soomer

Miks sa ei kandideeri ka sellel aastal parlamenti?

Sellepärast, et mul pole aega ja ma sain oma kogemuse juba kätte.

Mida sa eelmisel aastal parlamendis korda saatsid?

Puhveti tegime ja väikestele klassidele tantsutunde. Mingi asja tegime veel, täpselt ei mäleta.

Mille üle sa uhke oled?

Puhveti üle.

Kas puhvetit saab teha kuidagi uuenduslikumaks, selliseks nagu teistes koolides, suureks?

Seda saaks kindlasti muuta, näiteks teha suured sildid, väikse lauakese ja ilusamaks.

Kuidas sa suurema puhveti idee ellu viiksid, millise raha eest?

Koolis on asju, mille eest saab teha.

Kust selle jaoks raha võiks saada?

Selleks pole raha vaja, näiteks kui sa teed paberist sildikesed ja nii edasi.

Kui tihti sa tegelesid parlamendiga?

Me saime kokku üks-kaks korda nädalas ja siis tegutsesime natuke.

Kui kaua kokkusaamine kestis?

Umbes 45 minutit.

Miks on kooliparlament tähtis ja milleks seda vaja on?

Ma arvan, et seda on vaja, et õpilased saaksid teada, mis päriselt parlamendis toimub ja natuke tegutseda ning oma ideid välja pakkuda.