Kas sa suudaks üle 500 päeva järjest keeleõppele pühenduda?

Me arutasime blogi meeskonnaga, kes kasutab Duolingot ja kes mitte. Tuli välja, et enamus meist, isegi juhendaja Olesja, kasutab seda. Siis tuli meil mõte küsida ka teistelt Avatud Kooli õpilastelt ja õpetajatelt, kas ka nemad õpivad Duolingos ja mida täpsemalt.

Küsitlus äratas huvi ja me saime palju põnevat teada. Kokku oli 68 vastajat. Tuli välja, et kõige rohkem õpitakse Duolingos inglise keelt, teisel kohal olid vene ja soome keel, kolmandal prantsuse keel. Mõni üksik soovib õppida rääkima heebrea, korea ja hiina keelt!

Paljud kasutasid ka teisi äppe, et keeli õppida, nagu näiteks Lingvist, Spekly, Drops – kõik need on Eestis loodud.

Lisaks me küsisime mitu päeva järjest on inimesed Duolingot kasutanud. Meid kõige rohkem üllatas 1. klassi õpilane, kes on Duolingos inglise keelt 763 päeva on harjutanud. Õpetaja Stefani Semjonova õpib itaalia ja türgi keelt juba 557 päeva järjest! Tegime Stefaniga lühiintervjuud Duolingo teemal.

Stefani, miks valisite just neid keeli õppida?

Я выбрала изучать эти языки, поскольку они красиво звучат и у них лёгкая грамматика.

Kuidas teil tuleb iga päev meelde Duolingot kasutada?

У меня привычка каждое утро заходить сначала в приложение Duolingo, а потом уже в другие приложения.

Miks te Duolingot kasutate?

Мне нравятся персонажи, а ещё мне подходит игровой формат.

Kust te saite Duolingost teada?

Я узнала о приложении через друзей, которые тоже его используют.

Kui palju oskate juba õppitavaid keeli ja kas kasutate neid ka igapäevaselt?

Я говорю на начальном уровне, но стараюсь общаться с носителями языка только на этих языках и не перехожу на английский.