Vene keele kursus IVAN

Alustame vene keele õppimist teisest otsast!

Kas tuleb tuttav ette jutt, et olen vene keelt õppinud 10 aastat, aga rääkida ikkagi midagi ei oska? Meenuvad vaid pähe õpitud fraasid vaatamisväärsustest Moskvas või Puškini luuleread. Igapäevane kõnekeel ootab kusagil alalhoidlikult peidus ning olukorras, kus oleks vaja kasvõi paar lauset öelda, ei tule ükski asjakohane sõna meelde grammatikareeglitest rääkimata.

Kuna paljude jaoks ei ole grammatikast lähtuv vene keele õppimine kuigi tulemusterikas, siis otsustasime, et seekord alustame vene keele õppimist teisest otsast! IVANi kursuse raames oleme valinud vene keele grammatikast kõige tähtsamad elemendid, mida just kõnekeeles on tarvis meeles pidada. Lisaks sellele töötasime välja terve rea mänge, mis lõhuvad keelebarjääre ja aktiveerivad sõnavara.

IVAN vene keele kursus on saanud Haridus- ja Teadusministeeriumi preemia “Aasta võõrkeelealane tegu 2014”.
Lisainfo: www.thegameclub.eu

Tule tasuta proovitundi 1.10 kell 18.00 Avatud Koolis – registreeru SIIN!

Proovitund toimub: E 01.10 kell 18.00-20.00
Kursuse toimumise aeg ja kell: E ja K kell 18.00-20.00
Kursuse periood: 20 kohtumist
Kursus alustab: 10.10.2018 kell 18.00
Kursuse maksumus: 260 eurot

IVANi keeleõppemeetod erinev tavapärasest keeleõppemeetodist täpselt samamoodi nagu Avatud Koolis õppimine erineb tavakoolist. Meetodi rajaja ja õpetaja Aleksei keskendub suulisele kõnekeelele, arusaamisele ja lihtsamale eneseväljendusele. Õpe on meelelahutuslik ja väga tõhus — läbi erinevate mängude ja liikumise jääb sõnavara palju kiiremini külge, lisaks saab kõvasti nalja ja mina sain ka uued ägedad tuttavad, kellega nüüd Peterburgi paaripäevasele keelepraktikale läheme.

Ideaalselt sobib IVANi paarikuine kursus neile, kes on koolis vene keelt õppinud, aga kel puudub praktika ja palju on ajaga meelest ära läinud. Eelkõige annab see julguse vene keeles suhelda, näiteks julgen nüüd ka ise venekeelseid vestlusi algatada, kuigi mul on veel pikk pikk tee minna.

Usun, et kursus sobib hästi ka veidi kogenumale vene keele rääkijale, kui mina — saab teadmisi värskendada ja praktikat keskkonnas, kus vigade tegemine on lubatud. Kogenumatele soovitaks eekõige EST-RUS Space üritusi – seal kogunevad mitteformaalselt suhtlema vene keelt õppivad eestlased ja eesti keelt õppivad venelased ja saab aegajalt keelepraktikat.

Vaadake täpselt videost ja lugege lisainfot: http://www. thegameclub.eu/mangud/vene- keele-kursus-ivan-299

– Janika Ritson
Avatud Kooli lapsevanem