KiVa juhtumite lahenduskäik

• Kui on tekkinud kahtlus või mõni õpilane/koolitöötaja/lapsevanem on rääkinud, et kedagi kiusatakse, siis informeeritakse sellest KiVa tiimi.
  • Koolitöötajad kasutavad juhtumitest teavitamiseks intranetis olevat vormi. Õpilased ja lapsevanemad pöörduvad KiVa meeskonna poole suuliselt või kirjalikult (kiva@avatudkool.ee).
  • KiVa meeskond tutvub infoga ja otsustab, kas tegemist on kiusamisjuhtumiga. Juhtumid, mida ei saa käsitleda kiusamisena, edastatakse KÕP-ile. Vajadusel toetab tugimeeskond KÕP-i ka juhtumite lahendamisel, mida ei käsitleta kiusamisena.
  • KiVa meeskond teavitab lapsevanemat Stuudiumi teel, kui tema laps on üheks osapooleks kiusamisjuhtumis ja hoiab lapsevanemat juhtumiga kursis.
  • Kiusamisena käsitletavad juhtumid, mida lahendab KiVa tiim, lahendatakse vastavalt KiVa programmis ettenähtud meetodiga. Toimuvad vestlused kiusamises osalenud osapooltega.
  • Vestluste käigus sõlmitakse kokkulepped kiusamise lõpetamiseks.
  • Järelvestlusel kontrollitakse kokkulepetest kinnipidamist, kas kiusamine on lõppenud.
  • Kõik vestlused dokumenteeritakse.

Kiusamisjuhtumi lahendamisel kasutame astmelisi mõjutusmeetmeid:

1. aste – individuaalsed vestlused õpilasega, kus sõlmitakse kokkulepped kiusamise lõpetamiseks.
2. aste – vestlused õpilase ja tema vanemate või seadusliku esindajaga.
3. aste – ümarlaud õpilase ja tema vanematega õppejuhi või direktori juures.
4. aste – juhtumi üle andmine noorsoopolitseile.

Järgmine aste rakendatakse kui eelmise astme kokkulepetest pole kinni peetud või ei ole andnud tulemusi.

Meie kooli KiVa-tiimi liikmed on:

• Anneli Võsandi, KiVa-tiimi juht, HEVKO-eripedagoog (juhtkonna liige) (anneli.vosandi@avatudkool.ee)
  • Kerli Reeder,  II kooliastme õppejuht (juhtkonna liige)
  • Svetlana Ponomarjova, psühholoog-eripedagoog
  • Yaraslava Rakhmanava, õpetaja
  • Sofia Raikova, õpetaja
  • Irina Palm, õpetaja
  • Irina Kirs, psühholoog
  • Sandra Järv, koolijuht (juhtkonna liige)

KiVa-tiimi liikmete poole võib pöörduda personaalselt või kõigile korraga kirjutades kiva@avatudkool.ee .