Mida laps kooliks vajab?

• täidetud pinal – Hea, kui on lukuga nn raamatu tüüpi pinal, kus laps saab kummide vahel oma varandust hoiustada. Kõigil lastel peaks olema pinalis kaks harilikku pliiatsit (keskmise pehmusega ja esimese klassi lastele soovitatavalt kolmnurkse kujuga), suurem kustutuskumm, mida on lapsel kergem hoida, joonlaud (20cm), kuus värvipliiatsit (roheline, punane, sinine, kollane + kaks lisavärvi) ning kogumistopsiga pliiatsiteritaja. Lapsel peaks olema ka isiklik liimipulk ning käärid, mis lõikavad nii paberit kui tekstiili (vasakukäelisele lapsele palume valida vasakukäeliste käärid). Teise klassi lapsed vajavad lisaks kahte sinist tindipliiatsit.
  • kaustikud – igal lapsel on vaja kooli alguseks 4 kaustikut. Need peavad olema A4 formaadis ja klambriga köidetud (NB! mitte spiraalköites). Lapsed vajavad kolme joonelist (laia joonega) ja ühte ruudulist (esimeses klassis 7×7 ruut ja teises klassis 5×5 ruut) kaustikut. Kaustikute paksus võiks olla 60-80 lehte. Avatud Koolis ei kasuta me väikeseid vihikuid ja kuna kaustikud on koolis, siis on mugavam kasutada suuri kaustikuid, kuhu lastel on ruumi suurelt kleepida, joonistada ja kirjutada!
  • koolikott – Plaanime vältida kooli ja kodu vahel õppematerjalide transportimist, mistõttu suurt ranitsat lapsele vaja ei ole. Kui soovite lapsele kindlasti koolikotti osta, siis soovitame pigem pehmet ja kerget tekstiilist seljakotti, millega on hea näiteks vajalikke trenniasju või vajadusel ka spordiriideid kanda. Kehalise kasvatuse riided saab laps jätta kooli ka oma nagisse rippuma.

NB! Kunstitarbed ja -paberid ostame kõigile õpilastele ise kooli poolt ja kasutame neid kollektiivselt jagades. Samuti ei ole teil vaja osta lapsele õpilaspäevikut!

• sisejalanõud – Soovitame valida lapsele lahtised (hingavad) jalatsid, mis seisaksid kindlalt jalas ja oleksid heleda tallaga (et tald ei hakkaks määrima põrandaid).
  • spordirõivad – Liikumise sisetundideks vajavad lapsed T-särki, retuuse või lühikesi pükse ning jalga võimlemissusse. Kevadisteks ning sügisesteks õuetundideks on vaja lisaks pikki dresse ja tosse. Talvisteks õuetundideks palume varuda vahetusriided ning talvesaapad, mis kannatavad õues müttamist.
  • õueriided – Lapsed vajavad ilmastikukindlaid õueriideid nii sügiseks-kevadeks kui talveks, samuti häid vettpidavaid jalanõusid, kuna lapsed hakkavad käima õues läbi aastaaja ja iga ilmaga. Värskes õhus sobivas varustuses viibimine aitab kaasa nende tervisele, lisab jaksu koolis pingutada ja hoiab tähelepanu hiljem klassiruumis kenasti õppimise juures.
  • koolivormi vesti või kardigani juurde sobivad rõivaesemed – Koolitundides palume kanda tumedaid pükse (hall, must, tumesinine, lubatud on ka tumedad teksad), tüdrukutel soovi korral tumedat seelikut ja sukkpükse. Vesti või kardigani alla käib igapäevane polosärk, mis võib olla nii pikkade kui lühikeste varrukatega. Pidulikul päeval kantakse vesti või kardigani all valget triiksärki.

PS. Ühe meie õpilase ema struktureeris ülaloleva info ka faili, mida on mugav poodi minnes kaasa printida… Jagab seda nüüd lahkelt teistegagi 🙂 – Ostunimekiri printimiseks.

Kirjuta meile