4. - 6. juuni: ööbimisega matka- ja ellujäämislaager

Информацию на русском языке можно найти ниже.

Eelmisel aastal suve hakul toimusid Avatud Kooli huvikooli ülimenukad looduslaagrid, kus paljudele tuttav liikumisõpetaja Andero Põllu jagas lastega teadmisi selle kohta, kuidas metsas matkata ja ellu jääda. Sellel aastal korraldab Andero koos abilistega jätkulaagri kõikidele neile, kes tunnevad oma südames, et on nüüd valmis üheks päris tõeliseks matkaks!

Kogenud laagrijuhi käe all ehitavad lapsed ööbimiseks onni; teevad ise süüa; õpivad esmaabi võtteid, maastikukaardi ja looduse märkide lugemist, vee- ja tuleohutuse reegleid, kalapüüki ja palju muud.

Laager toimub Lääne-Virumaal, imeilusatel Äntu matkaradadel ja järvede lähistel, telkimiseks kasutame Punamäe telkimisplatsi.

Ootame 9-aastaseid ja vanemaid lapsi üle linna. Laagris räägitakse peamiselt eesti keeles.

Laager toimub, kui registreerub vähemalt 12 osalejat.

Laagri hind: 99 eurot (hinna sees on sh rongipiletid ja 7 toidukorda)

Laagri korraldaja ja kontakt: OÜ Jõude, andero.pollu@avatudkool.ee, tel 53 400 697.

ПОХОДНЫЙ ЛАГЕРЬ

В прошлом июне в Открытой школе с аншлагом прошли лагеря отважных путешественников, где знакомый многим учитель по физкультуре Андеро Пыллу делился с детьми знаниями о том, как готовится к походам, вести себя и выживать в лесу. В этом году Андеро вместе с помощниками организует лагерь для тех, кто чувствует, что готов для настоящего похода с ночевкой!

Под руководством опытных лагерных вожатых дети построят шалаш для ночлега, будут сами готовить еду, сделают удочки о попытают счастье в рыбной ловле, обучатся чтению карт и природных знаков, обращению с огнем, приемам оказания первой медицинской помощи, правилам безопасности на воде и многому другому. Лагерт пройдет в Ляэне-Вирумаа, на живописных походных тропах Янту, лагерная база будет разбита на площадке для палаток в Пунамяэ.

Ждем 9-летних и старше путешественников со всех школ города. В лагере в основном говорят по-эстонски.

Лагерь состоится, если зарегистрируется как минимум 12 участников.

Цена: 99 евро (в том числе включает билеты на поезд и семь приемов пищи)

Контакт организатора лагеря: OÜ Jõude, andero.pollu@avatudkool.ee,  тел 53 400 697.