Jaapani keel ja kultuur algajatele (8+)

Enamus koolilapsi saab oma esimese kontakti Jaapaniga läbi anime. Avatud Kool tahab pakkuda võimalust tutvuda selle unikaalse kultuuri ja eurooplaste jaoks omapärase keelega.

Lapsed saavad teada, millised on jaapanlaste kirjasüsteemid (neid on lausa kolm!), harjutavad kalligraafiat, tutvuvad jaapani laulude ja mängudega, köögi ja animega. Räägime palju jaapani kultuurist, näiteks värvide nimetusi õppides kasutatame selleks traditsioonilist jaapani kunsti.

Õppeaasta lõpus teavad ringis osalejad, et Jaapanis on mitu kirjasüsteemi; et iga hiragana täht on seotud eraldi heliga; mõistavad ja oskavad hääldada uuritud teemadega seotud sõnavara ning oskavad kirjutada oma nime jaapani keeles.

See klubi on korraldatud koostöös keeltekooliga Kantan Education. Õpetaja Valeria Ohata ütleb enda kohta nii: “Olen seotud Jaapaniga üle 13 aasta. Lapsepõlvest saadik olen armunud Jaapanisse ja unistasin õppida jaapani keelt selgeks, et saaks olla seal nagu kohalik. Nüüd on see unistus täitunud ja minu kirg Jaapani vastu on ainult kasvanud. Mulle tõesti meeldib jagada oma teadmisi lastega, kelle silmades näen sama sära, mis põleb minu enda omas. Olen esimene, kes astus Tallinna Ülikooli jaapani keele õpetaja magistrantuuri ning varsti võin uhkusega öelda, et olen Eesti esimene diplomeeritud jaapani keele õpetaja. See on minu jaoks suur au ja vastutus.”

Toimumise aeg: kolmapäeval kell 15:20-16:05

Osalustasu: 35 eurot

REGISTREERIMINE

Японский язык и культура для начинающих (8+)

Для большинства школьников знакомство с Японией начинается с увлечения бейблейдами и аниме. Мы решили поддержать интерес детей к этой уникальной культуре и необычному для европейцев языку и открыли соответствующий кружок.

Дети узнают, какие системы письма есть у японцев, займутся каллиграфией, познакомятся с японскими песнями, играми, кухней и аниме. Все это с примерами из богатой культуры Японии: например, при изучении цвета мы используем картины в традиционном художественном стиле укиё-э. В конце учебного года дети будут понимать, чем японская система письма отличается от русской, знать, как каждая буква хираганы связана с отдельным звуком, научатся писать свое имя на японском языке и овладеют словарным запасом и основой грамматики на пройденные темы.

Этот клуб мы организуем совместно с языковой школой Kantan Education. Вести занятия будет Валерия Охата: она стала первым студентом магистерской программы по специальности “Преподаватель японского языка” в Таллиннском университете и вскоре станет первым дипломированным учителем японского языка в Эстонии. Валерия изучает японский язык и культуру уже более 13 лет и с большой радостью делится своими знаниями с другими.

Время проведения: среда, 15:20-16:05

Стоимость: 35 евро