Jaapani keel ja kultuur algajatele (8+)

Enamus koolilapsi saab oma esimese kontakti Jaapaniga läbi anime. Avatud Kool tahab pakkuda võimalust tutvuda selle unikaalse kultuuri ja eurooplaste jaoks omapärase keelega.

Ringi juhendab kogenud õpetaja Albina Ojastu, kes on aasta aega Jaapanis õppinud. Tunnid toimuvad vene keeles ja aja möödudes aina rohkem jaapani keeles. Meie eelmise aasta kogemus näitas, et eestikeelsed lapsed saavad selles ringis ilusasti hakkama.

Lapsed saavad teada, millised on jaapanlaste kirjasüsteemid (jaa, lugesid õigesti, süsteemid mitmuses), harjutavad kalligraafiat, tutvuvad jaapani laulude ja mängudega, köögi ja animega. Räägime palju jaapani kultuurist, näiteks värvide nimetusi õppides kasutatame selleks traditsioonilist jaapani kunsti.

Õppeaasta lõpus teavad ringis osalejad, et Jaapanis on mitu kirjasüsteemi; et iga hiragana täht on seotud eraldi heliga; mõistavad ja oskavad hääldada uuritud teemadega seotud sõnavara ning oskavad kirjutada oma nime jaapani keeles.

Toimumise aeg: neljapäeval kell 15:20-16:05

Osalustasu: 30 eurot

REGISTREERIMINE

Японский язык и культура для начинающих (8+)

Для большинства школьников знакомство с Японией начинается с увлечения бейблейдами и аниме. Мы решили поддержать интерес детей к этой уникальной культуре и необычному для европейцев языку и открыли соответствующий кружок. Ведет его знакомая многим по работе в Открытой школе Альбина Оясту, которая ранее год проучилась в Японии.

Дети узнают, какие системы письма есть у японцев, займутся каллиграфией, познакомятся с японскими песнями, играми, кухней и аниме. Все это с примерами из богатой культуры Японии: например, при изучении цвета Альбина использует картины в традиционном художественном стиле укиё-э. В конце учебного года дети будут понимать, чем японская система письма отличается от русской, знать, как каждая буква хираганы связана с отдельным звуком, научатся писать свое имя на японском языке и овладеют словарным запасом и основой грамматики на пройденные темы.

Время проведения: четверг, 15:20-16:05

Стоимость: 30 евро