Vastuvõtuprotsess 2019/2020

• Õpilaste registreerimine vastuvõtuks Avatud Kooli esimesse klassi algab 28. novembril 2018 ja on avatud kuni 10. jaanuar 2019.
  • Registreerimine toimub läbi kooli kodulehe http://avatudkool.ee/vastuvott
  • Registreerumisel saab iga laps oma unikaalse numbrikoodi, millega ta osaleb koolikoha loosimisel.
  • Loosimine toimub juhul kui sooviavaldusi on rohkem kui Avatud Kooli poolt loodavaid koolikohti esimesse klassi.
  • 15. jaanuaril 2019 loosime välja koolikohad esimesse klassi, mis 2019. aasta sügisest Avatud Koolis alustab. Ühes klassis on kokku maksimaalselt 30 last. Osa kohti võimaldatakse loosi väliselt kogukonna lastele (koolis õppivate laste õdedele ja vendadele ning meeskonna lastele).
  • Loosimine on avalik ja loosimist kontrollib Avatud Kooli vastuvõtu komisjon.
  • Selleks, et tagada tasakaal klassides loositakse lapsed viies erinevas grupis: vene emakeelega poisid, vene emakeelega tüdrukud, eesti emakeelega poisid ja eesti emakeelega tüdrukud ning kakskeelsed lapsed.
  • Loosimise tulemused avalikustatakse Avatud Kooli kodulehel, kus on võimalik jälgida registreerimisnumbri järgi oma lapse kohta Avatud Kooli järjekorras. Loosimise tulemuste protokoll saadetakse ka kõigile lapsevanematele, kelle laps(ed) koolikoha loosimises osalevad.
  • Vastavalt loosimise tulemuste järjekorrale kutsume peresid Avatud Kooli vestlusele, misjärel sõlmitakse leping.
    Kui mõni pere loobub oma koolikohast, liigub vastava grupi loosijärjekord selle võrra edasi.
  • Koolikoha soovi kinnitamise aluseks on lepingu sõlmimine Avatud Kooliga ning ettemaksu tasumine summas 380 eurot (mis on osa õppemaksust ehk sisaldub 1500 euro sees).
  • Sooviavaldusi kooli astumiseks võib esitada ka peale registreerumise lõppu, aga siis lisatakse kõik uued sooviavaldused loositud nimekirja lõppu laekumise järjekorras.

Lähemalt Avatud Kooli õppekorraldusest, vastuvõtuprotsessist ning loosimisest räägime infopäeval, mis toimub 7. jaanuaril 2019 kell 17.00 Avatud Koolis, aadressil Auna 6/ Aru 10, Tallinn.

Lisainfot saab aadressil info@avatudkool.ee või telefonil +372 6003108