Vastuvõtuprotsess 2020/2021

• Õpilaste registreerimine vastuvõtuks Avatud Kooli esimesse klassi algab 10. detsembril 2019 ja on avatud kuni 12. jaanuar 2020.
  • Registreerimine toimub läbi kooli kodulehe http://avatudkool.ee/vastuvott
  • Registreerumisel saab iga laps oma unikaalse numbrikoodi, millega ta osaleb koolikoha loosimisel.
  • Loosimine toimub juhul kui sooviavaldusi on rohkem kui Avatud Kooli poolt loodavaid koolikohti esimesse klassi.
  • 16. jaanuaril 2020 kell 17.00 loosime välja koolikohad esimesse klassi, mis 2020. aasta sügisest Avatud Koolis alustab. Ühes klassis on kokku maksimaalselt 30 last. Osa kohti võimaldatakse loosi väliselt kogukonna lastele (koolis õppivate laste õdedele ja vendadele ning meeskonna lastele).
  • Loosimine on avalik ja loosimist kontrollib Avatud Kooli vastuvõtu komisjon.
  • Selleks, et tagada tasakaal klassides loositakse lapsed viies erinevas grupis:
      • vene emakeelega poisid,
      • vene emakeelega tüdrukud,
      • eesti emakeelega poisid
      • eesti emakeelega tüdrukud
      • kakskeelsed lapsed (alates 2020. õppeaastast arvestame mõlemakeelsete lastena ka Kellukese lasteaia keelekümblusrühma lõpetanud lapsi).
  • Loosimise tulemused avalikustatakse Avatud Kooli kodulehel, kus on võimalik jälgida registreerimisnumbri järgi oma lapse kohta Avatud Kooli järjekorras. Loosimise tulemuste protokoll saadetakse ka kõigile lapsevanematele, kelle laps(ed) koolikoha loosimises osalevad.
  • Vastavalt loosimise tulemuste järjekorrale kutsume peresid Avatud Kooli vestlusele, misjärel sõlmitakse leping.
  • Kui mõni pere loobub oma koolikohast, liigub vastava grupi loosijärjekord selle võrra edasi.
  • Koolikoha soovi kinnitamise aluseks on lepingu sõlmimine Avatud Kooliga ning ettemaksu tasumine summas 400 eurot (mis on u 25%  õppemaksust ehk sisaldub 1650 euro sees).
  • Sooviavaldusi kooli astumiseks võib esitada ka peale registreerumise lõppu, aga siis lisatakse kõik uued sooviavaldused loositud nimekirja lõppu laekumise järjekorras.

Lähemalt Avatud Kooli õppekorraldusest, vastuvõtuprotsessist ning loosimisest räägime infopäevadel:

• 12.12.2019, algusega kell 09.30 hommikukohv Avatud Koolis;
  • 07.01.2020, algusega kell 17.30.

Mõlemal infopäeval osalemise eelduseks on ette registreerimine ja seda palume teha SIIN. Infopäevad toimuvad Avatud Koolis, aadressil Auna 6/ Aru 10, Tallinn.

Lisainfot saab aadressil vastuvott@avatudkool.ee .