Rahatarkus ja ettevõtluse klubi (10+)

Mõni laps teab juba varakult, kelleks ta saada tahab: kas ettevõtjaks, sportlaseks või hoopiski teadlaseks. Sõltumata valitud erialast, sellega seotud teadmistest või võimalustest, on iga inimese elu alati seotud raha ning selle majandamisoskusega. Tööta kellena tahes, rahaga on ikka parem kui ilma.

Rahatarkus on tänapäeva maailmas asendamatu oskus, mis annab kätte vajalikud võimalused ja vahendid leida just endale sobiv tuluteenimise allikas. Mõni oskab raha teenida, teine säästa, kolmas aga hoopis targalt investeerida.

Rahatarkuse ja ettevõtluse klubis saame teada, kui palju raha maksab; miks hinnad tõusevad; milleks on välja mõeldud maksud ja pangad; mis on aktsiad ja obligatsioonid; kuidas koostada eelarvet; millest moodustub pension; mida ettevõtjad müüvad jpm. Lapsed saavad palju arutleda, mängida, külastada ettevõtteid ning töötada nii rühmades kui individuaalselt.

Ringi juhendab Äripäeva toimetaja ja Investorite Klubi kaasasutaja Dmitri Fefilov. Tunnid toimuvad eesti ja vene keeles.

Toimumise aeg: kolmapäeval kell 15:20-16:20

Osalustasu: 25 eurot

Клуб финансовой грамотности и предпринимательства (10+)

Не все рождены быть предпринимателями, так же как и не все хотят быть музыкантами, учеными или спортсменами. Однако вне зависимости от профессии, знаний и возможностей, наша жизнь сильно зависит от финансов. Кто бы ты ни был, но с деньгами лучше, чем без них.

Финансовая грамотность дает не только возможность держать под контролем свое благосостояние, но и предоставляет огромный выбор возможностей для поиска «своего» комфортного источника дохода. Кто-то умеет зарабатывать, кто-то экономить, а кто-то грамотно инвестировать.

Сколько стоят деньги, почему цены растут, зачем нужны налоги и банки, что такое акции и облигации, как составляют бюджет и откуда берется пенсия, что продают предприниматели и что могу продавать я. На данном курсе обучения мы разберемся во всех этих и многих других вопросах. Будем играть, рассуждать, ходить на предприятия, работать в группах и индивидуально.

Ведет занятия журналист издательства Äripäev и сооснователь «Клуба инвесторов» Дмитрий Фефилов. Уроки проходят на эстонском и русском языке.

Время проведения: среда, 15:20-16:20

Стоимость: 25 евро