Matkalaager “5 praktilist oskust, et jääda ellu Eesti looduses“

17.-19. juunil korraldab Avatud Kool koostöös MTÜ-ga Avastusmatkad matkalaagrit 9-13-aastastele lastele. 

“Meie matkakorraldus lähtub uudishimust käimata radade vastu ja seikluslikust meelelaadist. Meile meeldib avastada uusi kohti ja tegevusi koos matkagruppidega — st reeglina me kaks korda sama rada ei käi ja paneme end tihti koos grupiga proovile,” räägib matkajuht Anton Neidre.

Anton on korraldanud matku aastast 2013. Lisaks aktiivsele tegevusele MTÜ Avastusmatkad ridades tegutseb ta ellujäämiskoolitajana Kaitseliidus ja MTÜ-s Estlander. Täna omandab Anton matkajuhi eriala Luua Metsanduskoolis. Antonit iseloomustab optimistlik suhtumine ja soov leida igas olukorras lahendus. MTÜ Avastusmatkad meeskonda kuuluvad ka Karin Suvi ja Maarjus Kirs.

Karinil on vöö vahel neli aastat matkakorraldamise kogemust nii lastele kui täiskasvanutele. Tema salajaseks ülivõimeks on  eriti maitsvate matkatoitude valmistamine ja võime leida Internetist kõige päevakajalisemaid meeme — tänu sellele räägib ta alati lastele arusaadavas keeles :).

Maarjusel on laialdased teadmised meditsiinivaldkonnas (sh esmaabi) ja tänu oma 2-meetrisele pikkusele teab ta alati kõike, mis laagris toimub. Matkaoskusi praktiseerib Maarjus regulaarselt Kaitseliidu ridades ja nädalavahetuseti pere seltsis.

Avatud Kooli poolt saadavad lapsi paljudele tuttav Marina Agu ja Olesja Rotar.

LAAGRI KAVA

17. juuni

10:00-15:00 sissejuhatav päev Tallinnas, mille käigus osalejad saavad baasoskused metsas toimetulemiseks, sh teevad priimusel ehedaid matkatoite.

18. juuni Tallinn-Lääne-Virumaa

Rongisõit (alustame ca kell 8:00)
Matk looduses — liikumise eripärad erinevatel maastikel, orienteerumine kaardi ja
kompassiga, looduse lugemine
Toidu valmistamine matkapriimustel ja lõkkel
Lõkke tegemise koolitus
Puuvestmise õpituba
Ööbimine väikeste gruppidena matkatelkides

19. juuni Lääne-Virumaa-Tallinn

Hommikusöök
Märguanded ja orienteerumine loodusmärkide abil
Toidu valmistamine matkapriimustel ja lõkkel
Tagasiside ja kokkuvõtted
Tallinnas tagasi ca kell 17:00

VAJALIK VARUSTUS:

  • ilmastikule vastavad riided, veekindel ese, soe riideese, varusokid, müts (päikese eest kaitsmiseks), soovil plätud (mida saab õhtul jalga panna, kui saapad kuivavad);
  • magamiskott, magamisalus;
  • isiklik tops, isiklik kauss, söögiriistad, isiklik veepudel;
  • hambahari, hambapasta, vajadusel isiklikud ravimid, laetud telefon.

Korraldaja poolt: 6 söögikorda, rongipiletid, matkavarustuse rent (telgid, matkapliidid ja kütus, toidu valmistamise nõud).

Töökeel: eesti ja vene

Osalejate arv: 15 inimest

Hind: 140 eurot

REGISTREERIMINE