Teadlik vanemlikkus

“Teadlik vanemlikkus – mindful parenting”

Teadliku või teadveloleva vanemlikkuse teema on meile väga südamelähedane. Sellepärast oleme planeerinud koolituskavasse lausa pikema, 8-nädalase kursuse ning seda kursust tutvustava töötoa, mis ka eraldiseisvana annab häid mõtteid ja -võtteid, mida kohe kodus kasutada.

Teadveloleva vanemlikkuse kursusel õpitakse senisest tähelepanelikumalt, rõõmsa huvi ja sõbralikkusega tähele panema käesoleva hetke kogemust, et läbi selle olla täielikumalt kohal vanemaks olemise ilusatel hetkedel ning teisalt ka paremini toime tulla kaasneva stressi ja raskustega.

Seminar-töötuba “Teadvelolev vanemlikkus” (eesti keeles)
18.01 kell 17.30-19.00
lektor Gea Grigorjev, Avatud Kooli psühholoog

Teadveloleva vanemlikkuse kursust tutvustav praktiline töötuba.
Töötoas tutvustame Susan Böegelsi ja Kathleen Restifo poolt loodud 8-nädalast programmi, arutleme kursuse käigus käsitletavate teemade üle ning teeme läbi mõned praktilised harjutused. Töötoas osalenutel on hea ettekujutus algavast teadveloleva vanemlikkuse 8-nädalasest kursusest ning tagataskust kohe võtta paar-kolm praktilist meelerahuharjutust, mida igapäevastes peresituatsioonides kasutada.

Registreerimiseks saatke palun kiri osalejate nimedega e-postile huvikool@avatudkool.ee või registreeri end SIIN.

Osalustasu 10 eurot võite kanda SA Avatud Kool arvelduskontole EE542200221059790946 või tasuda kohapeal sularahas.

8-nädalane kursus “Teadvelolev vanemlikkus” (eesti keeles)
1, 8, 15, 22. veebruaril ja 8, 15, 22, 29. märtsil  kell 17.30-19.30

Kursus aitab saada paremat kontakti iseendaga ja oma sisemise tarkusega. Kursusel ei õpetata vanemlikke oskusi (mis on juba olemas!), küll aga õpime paremini tähele panema oma käitumis- ja mõtlemismustreid, nägema nende päritolu enda lapsepõlves ja hilisemates kogemustes, suhtuma neisse huvi ja sõbralikkusega ning soovi korral neid läbi teadlike valikute ka muutma.
Käsitletavate teemade seas on näiteks enda eest hoolitsemine, oma kehaga parema kontakti saamine, lapsepõlvest pärit skeemide äratundmine, piiride seadmine ja konfliktidega toimetulek.

Susan Bögelsi ja Kathleen Restifo poolt loodud programm aitab teadusuuringute järgi vähendada vanemliku stressi, samuti nii vanemate enda kui ka laste psüühilisi probleeme, parandab oluliselt lapsevanemate koostööd lastekasvatamisel ja vanema enda tajutud suutlikkust lapse kasvatamisel.

Kursuse maksumus on 160 eurot ühele vanemale, kahele sama pere vanemale kokku 240 eurot.
Registreerimiseks saatke palun kiri osalejate nimedega e-postile huvikool@avatudkool.ee või piret.carson@avatudkool.ee.
Osalustasu tuleks kanda SA Avatud Kool arvelduskontole EE542200221059790946 hiljemalt esimeseks kursuse toimumise päevaks.